Wiertarki hydrauliczne – jakie wybrać?

Wiertarki hydrauliczne – jakie wybrać

Wiertarka z hydraulicznym napędem świdra wiertniczego, składa się ze sprzęgła odśrodkowego, wałków napędowych skrzyni biegów (giętkich lub sztywnych), przekładni redukcyjnej, która redukuje prędkość obrotową i silnika benzynowego.

Jak działa wiertarka?

Skrzynia biegów składa się ze złożonego układu kół zębatych. W wiertarkach o dużej mocy, koło zębate przekładni głównej wykonane jest z brązu. Napęd z silnika benzynowego na wał wejściowy skrzyni biegów realizowany jest w postaci giętkiego wału napędowego lub wału kardana. Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie sprzęgła.

Wiertarki hydrauliczne – niezawodne narzędzie

Silnik benzynowy napędza pompę hydrauliczną, która tłoczy olej do układu. Olej napędza silnik hydrauliczny, który przenosi wymaganą niską prędkość i wysoki moment obrotowy na ślimak. Ze względu na swoją prostą konstrukcję wiertarki hydrauliczne są niezawodne i wymagają niewielkiej konserwacji. Zalecana konserwacja instalacji hydraulicznych to wymiana filtra powietrza i oleju w silniku oraz w układzie hydraulicznym. Jest to praktyczne i bardzo wydajne rozwiązanie do wiercenia otworów w zwartym podłożu.

Sprawdź także