Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Gdy wybieramy się w długą trasę lub jedziemy tylko do sklepu to musimy mieć pewność, że nasz samochód był sprawny technicznie oraz posiadał obowiązkowe wyposażenie. Nie posiadanie tych elementów może skutkować wysokim mandatem.

Co musimy posiadać w samochodzie?

Pierwszym elementem w który nasz samochód musi zostać wyposażony jest tablica rejestracyjna. Jest to element dzięki któremu nasz samochód może zostać zidentyfikowany przez różne służby. Kolejnym elementem bezpieczeństwa jest trójkąt ostrzegawczy. Musimy pamiętać, że aby postawić trójkąt musimy spełnić określone warunki. Aby trójkąt ostrzegawczy był dobrze widoczny, to należy go ustawić w odpowiedniej odległości za pojazdem. Na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu wynosi ona 100m, poza obszarem zabudowanym 30-50m, a na terenie zabudowanym trójkąt może stać od razu za pojazdem.

Ostatnim obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu jest gaśnica. Warto również wyposażyć nasz pojazd w apteczkę pierwszej pomocy, nie jest ona obowiązkowa ale na pewno może się kiedyś przydać.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy to warto sprawdzić ofertę firmy kurs jazdy Warszawa.

Sprawdź także