Szare kafelki – trend, który warto poznać

Szare kafelki - trend, który warto poznać

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale i okres, w którym prognozuje się to wszystko, co może nas spotkać w przyszłości. Nic więc dziwnego, że także modzie, jaka w 2023 roku będzie obowiązywała na rynku płytek łazienkowych, poświęca się coraz więcej uwagi.

Przewidywanie przyszłości nie jest prostym zadaniem, co do jednego trendu niemal nikt nie ma jednak wątpliwości. Wiele wskazuje na to, że łazienki w kolejnym roku będą miejscem, w którym to kafelki w odcieniach szarości będą sprawdzać się szczególnie dobrze.

Nie tylko szare kafelki

Szary to zresztą kolor, który odważnie wchodzi nie tylko do łazienki, ale i do innych wnętrz. Jest neutralny i nie utrudnia wcielania w życie ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Jest jednak również odcieniem, który zasługuje na uwagę ze względu na to, że nie jest nudny. Co ciekawe, nie dominuje on nie tylko na kafelkach. Także szare meble oraz elementy armatury łazienkowej zajmują coraz więcej miejsca w punktach sprzedaży. Tu warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie szarości, której nie należy lekceważyć. To przecież odcień, na którym nie widać zbyt dobrze zabrudzeń.

Sprawdź także