Poznaj najpopularniejsze materiały, z których powstaje pościel

Poznaj najpopularniejsze materiały, z których powstaje pościel

Nasze wymagania wobec pościeli rosną wyjątkowo szybko. Dziś nie cieszy już nas wyłącznie to, że dostęp do niej jest prosty. Liczymy na to, że rozwiązania, w które się zaopatrzymy, będą atrakcyjne wizualnie, odporne na uszkodzenia oraz wygodne. Trudno uciec więc od pytania, na jakie materiały, z których została wykonana pościel, powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Zalety flaneli

Flanelowa pościel Estella jest znana przede wszystkim z tego, że zapewnia optymalny komfort cieplny. Jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, którym niemal zawsze jest zimno i które szukają pościeli nie tylko miłej w dotyku, ale również trwałej. Jedynym minusem flaneli jest więc to, że zaczyna się mechacić, jeśli nie dba się o nią tak, jak sugeruje to jej producent.

Satyna i jej zalety

Jeśli flanela nie przekonuje nas do siebie, być może zainteresuje nas bawełniana lub jedwabna pościel satynowa. Tym, co zwraca na nią uwagę, jest delikatny połysk. Jest wyjątkowo wygodna, a do tego często postrzegana jako najbardziej stylowe rozwiązanie, jakie można umieścić w sypialni.

Sprawdź także