Aranżacja małej łazienki – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja małej łazienki – na co zwrócić uwagę?

Podczas aranżacji łazienki, kluczową kwestią jest jej wielkość. Duże pomieszczenie daje wiele możliwości, natomiast urządzenie małej łazienki to niełatwe wyzwanie. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę i co pomoże w aranżacji tego wnętrza w niedużym rozmiarze.

Idealny projekt małej łazienki

Na samym początku warto dokładnie zaplanować układ pomieszczenia i wskazać, które elementy wystroju są dla nas najważniejsze, aby stworzone wnętrze było wygodne oraz funkcjonalne. Małe wnętrza nie prezentują się dobrze w ciemnych barwach, warto więc wybrać jasne kolory, które optycznie powiększą łazienkę. Idealnie sprawdzą się odcienie bieli, beżu, szarości oraz delikatne pastele.

Bardzo ważną rolę odgrywa także oświetlenie, które powinno rozświetlić pomieszczenie i podkreślić jego walory. Pamiętajmy, że lustra to niezbędna rzecz w łazience, szczególnie tej o małych gabarytach. Ich zadaniem jest powiększenie wnętrza.

Jeśli chodzi o przechowywanie to lepiej sprawdzą się szafki oraz półki wiszące, które nie będą zajmowały miejsca na podłodze. Niestety, miłośnicy wanny nie będą pocieszeni, gdyż w małej łazience lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa.

Wasza łazienka nie jest zbyt duża i nie wiecie jak ją urządzić, aby wnętrze było funkcjonalne oraz praktyczne? Warto skorzystać z oferty biura projektowego TOKA+HOME. Projektowanie wnętrz to ich pasja.

Sprawdź także