Mniej oczywiste czynniki wydłużające żywotność dachu

Mniej oczywiste czynniki wydłużające żywotność dachu

Jak zwiększyć szansę na to, że dach naszego budynku będzie charakteryzował się dużą żywotnością? Stosunkowo często możemy usłyszeć, że na proces jego powstawania nie składają się mniej i bardziej istotne etapy.

Każdy jest tak samo ważny, nic więc dziwnego, że często już niewłaściwa obróbka blachodachówki może przyczynić się do obniżenia wytrzymałości dachu nawet, jeśli pozostałe czynności będą wykonywane z dużym zaangażowaniem.

Solidne okucia dachowe

Chcąc mieć zagwarantowaną długą żywotność dachu, powinniśmy zwracać dużą uwagę także na same okucia dachowe. To właśnie te specjalistyczne elementy przeznaczone zarówno do wzmacniania, jak i mocowania pokrycia dachowego, przesądzają o tym, że dach może przetrwać najtrudniejsze warunki pogodowe. Nic zatem dziwnego, że kołki, śruby i wkręty nie mogą być rozwiązaniami przypadkowymi. Wybierając je dobrze jest skupiać się tylko na rozwiązaniach spełniających postulowane przez ekipę budowalną parametry techniczny. Warto pamiętać także o znaczeniu, jakie ma wysoka jakość materiałów, z których powstają.

Sprawdź także