Jak wygląda szkolenie na kierowcę prawa jazdy kategorii D

Jak wygląda szkolenie na kierowcę prawa jazdy kategorii D

Wiele osób decyduje się na przystąpienie do kursu na prawo jazdy kategorii D. Pozwala ono na znalezienie pracy lub podróżowanie po świecie autobusem. Jednak przed przystąpieniem do kursu warto dowiedzieć się jak on przebiega oraz na co trzeba się przygotować.

Szkolenie na kategorię D

Tak samo jak w przypadku innych kategorii prawa jazdy, wcześniej należy udać się do lekarza. Stwierdzi on czy nie mamy przeciwwskazań do kierowania autobusem. Następnie udajemy się do wydziału komunikacji, gdzie wyrabiamy PKK oraz udajemy się z nim na kurs. Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna składa się z 20 godzin zajęć, a część praktyczna to 60 godzin. Po ukończonym kursie udajemy się do WORDu, w celu zapisania się na egzaminy. Tak jak w przypadku innych kategorii prawa jazdy, egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Gdy odbierzemy prawo jazdy, będziemy mogli poruszać się autobusem, ale i również zespołem pojazdów składających się z autobusu i przyczepy o masie do 750kg.

Jeżeli interesuje was przystąpienie do kursu na prawo jazdy kategorii D, to warto sprawdzić ofertę szkoły kurs jazdy d w Warszawie na Bemowie.

Sprawdź także